początek wyprawy spis treści najciekawsze zdęjcia cieplekapcie.com edit

Dzień pierwszy, w którym wyruszamy w daleką drogę na północ

<< | Spis treści | Dzień drugi >>

08:45 - Kraków, Wyjazd

Po długim pakowaniu i kilku życiowych decyzjach co zabrać wyruszamy do Helsinek. Buzie uśmiechnięte. Autko wypchane po brzegi i ruszamy. Wymarzone wakacje w końcu nadeszły. Pogoda nam sprzyja, jest chłodno i pochmurne wiec podróż minie przyjemnie. Stan licznika 7390 km. Jeszcze tylko zdjecie i ruszamy.

10.40 - Tankujemy

Przed Skarżyskiem tankujemy na stacji Orlen. Nie dostalismy tu kompletu zapasowych żarówek do autka. Do toalety też nie można było się dostać bo wycieczka dzieciaków zrobiła spory zator przed drzwiami. Zatankowaliśmy do pełna i ruszamy dalej.

14:20 - Obiadek w drodze

Niedzielny obiadek składał się z pieczonego kurczaka zakupionego na parkingu przy OBI w Legionowie. Mała pomyłka w Warszawie sprawiła, że jedziemy drogą nr. 61 a nie jak planowalismy nr. 8 choć i tak na nią wrócimy nadrabiając kilkanaście kilometrów. Pogoda dopisuje więc humorki też ;-))

17.15 - Białystok, Zakupy

Krótki przystanek w Białymstoku na ostatnie zakupy. Najważniejszym punktem listy zakupów były krakersy - rybki. Przed nami długa droga więc przekąski umilą nam czas.

19.00 - Podnowinka, Przystanek na nocleg

Dotarliśmy do Podnowinki. Zatrzymaliśmy się tu na nocleg. W środku lasu znajduje się gospodarstwo agroturystyczne. Konie pasą sie przed domem, są sliczne, a mały źrebak mocno dokazuje. Niedaleko gospodarstwa jest jezioro i ujęcie wody pitnej. Głusza, która jednak zakłucają głodne komarzyce.

<< | Spis treści | Dzień drugi >>